top of page

 על השיטה של Birth Into Being

 שיטת BIRTH INTO BEING  פותחה במקורה כהכנה רוחנית, פיזית ורגשית ללידה.

השימוש בטכניקות מהשאמניזם הסיבירי, הביא לשיחזור החיבור המקורי, דבר שמאפשר להיות בנוכחות בגוף באופן מלא.

ההבנה שסיבוכים בלידה הם תוצאה של טראומה ונושאים בלתי פתורים אחרים, עזרה ליצור שיטת טיפול שמטרתה לרפא ולפתוח את הנתיב מכל מה שמונע מבעדנו להיות שלמות.

 

הדרך שבה אנו נולדות היא גם הדרך בה אנו חיות

ובלידה מודעת, אנו מבינות שיש השפעה לאיכות ההתעברות, ההיריון, הלידה ומשכב הלידה על הבריאות הפיזית והרגשית של הנשמה החדשה ועל הדור הבא שלנו בכללותו.

איך הגעתי ללמוד את השיטה של
?Birth Into Being

DSC00006.jpg

בשנים שחייתי במקסיקו התמזל מזלי לגור וללמוד עם מיילדות מסורתיות ועם נשות רפואה, שפתחו עבורי את הדלת ואת הלב. כשגרתי בוואחאקה אצל הקורנדרה (אשה מרפאה) אירמה לוז ולמדתי ממנה רפואה עממית מקסיקנית, היינו הולכות לבקר מכרים ומכרות שלה, שחלקו איתנו מהידע שלהם. 

 

פלור ההרבליסטית, שהיה לה דוכן בשוק עם המגוון הכי גדול של צמחים, זרעים ושורשים, שראיתי בחיים שלי ושידעה לעשות תערובות של צמחים מרפאים לכל מכאוב ומחלה.

המקסיקני הזקן (ששכחתי את שמו) שהיה המיילד של הנשים ושל החיות בכפר המרוחק בו הוא גר ושידע לקרוא בזרעים של תירס (התשובה המקסיקנית העתיקה לקריאה בקפה או בקלפי טארוט), הוא אמר לי שאני אתחתן עם גבר מקסיקני. לא התייחסתי לזה ברצינות בזמנו. (סליחה, אלוהי התירס….)

 

טיה מארי, הקורנדרה, שהגיעה לבקר ממקסיקו סיטי, אמרה לי, לאחר שיחה בה שיתפתי אותה בחשש שלי מהאחריות הכבדה של מקצוע המיילדות, שבו אני רוצה לעסוק, משפט שנשאר איתי עד היום: 

״?Si estas en las manos de dios porque tienes que preocuparse" (תרגום חופשי: אם את נמצאת בידי האלוהים, למה את צריכה לדאוג?)

המשפט הזה הפך לאימג׳ בראש שלי, לתמונה שיכולתי לחזור אליה ולנוח בה. לדעת שאני בטוחה ומוגנת ושאין לי מה לדאוג אלא רק להתמסר ולתת לידיים הגדולות והיציבות של הבריאה לשאת אותי.

 

כמה שנים מאוחר יותר, אחרי שסיימתי את ביה״ס למיילדות וליוויתי כבר במעל 100 לידות, עלתה בי קריאה עמוקה ללמוד את השיטה של Birth into being. נסעתי לצ׳יקו, קליפורניה, לקורס של 16 ימים בבית של Elena Tonetti, ככל שהימים עברו הרגשתי איך עוד חלקים אבודים שלי חוזרים הביתה (הלינה המשותפת בקיבוץ, ריפוי הפחד מלהיות חשופה, קידוד מחדש של חווית הלידה שלי ועוד ועוד ועוד..) ונזכרתי במתנות שלי ובמשימות שבאתי לעשות כאן, בכוחות שלי ובחיבור שלי ויכולתי להרגיש איך אני הולכת ומתרחבת וממלאה את כל המרחב האנרגטי שלי, את הבית שלי, בי.

זאת היתה עבורי חוויה שהיא מעבר למילים. חוויה שאיפשרה לי לבטוח ב100% בגוף שלי, ביכולת שלי ללדת, בקשר שלי עם הנשמה שתהיה הבן/הבת שלי יום אחד ובזכות שלי המולדת להיות שלמה וחופשיה.

 לקראת סוף הקורס, ביקרנו במרכז העיר ולהפתעתי ניצב שם פסל של שתי ידיים גדולות, שומרות ומגנות,

אם אני בידיים של אלוהים, מה יש לי לדאוג?......

 

הקורס הזה היה רק שלב ראשון מתוך 4 שלבי הכשרה שונים, שהיה לי ברור שאני מתכוונת להשלים.

ידעתי ששיטת הריפוי של Birth into being היא כלי שאני רוצה להביא למקסיקו וגואטאמלה ואולי גם לישראל יום אחד, אם אשוב לגור שם... 

בהילוך מהיר של 9 שנים קדימה אנחנו גרים בישראל (אני, הגבר המקסיקני והבן שלנו) ואני מתכבדת להזמין אתכן להצטרף לאירועים הקרובים שמתקיימים ברחבי הארץ.

 

ליצירת קשר

 050-6575077

nilygoldenberg@gmail.com

fb: Birth into being Israel

IG: Birth into being Israel

המסע של נילי
bottom of page